Den pro školu s rizikovým investorem Tomášem: „Překvapilo mě, kolik toho studenti vědí.“

Kateřina Bártová | 3. 2. 2022

Každý rok pořádají studenti pražského gymnázia Duhovka svou odbornou konferenci. Letos si pozvali i jednoho z našich dobrovolníků – investora do startupů Tomáše Cironise. Jak se jeho přednáška povedla, ukazujeme tentokrát v fotoreportáži Hany Connor a Filipa Jandourka.
 


Vedle primánů se ve třídě sešli i studenti vyšších ročníků, někteří se na přednášku připojili online. Na úvod Tomáše zajímalo, jaké je jejich vysněné povolání. „Já budu doktorka. Já chci být programátor. A já chci být bohatý člověk,“ ozývalo se z publika.


Tomáš studentům vysvětlil, jak funguje rizikové investování. Ukázal, koho je potřeba mít v týmu. Vedle skautů, kteří shánějí slibné projekty, to jsou markeťáci, pak analytici, hledající cesty a možnosti investic, důležití jsou i účetní nebo právníci.


Za vzorový projekt inovativního zboží Tomáš zvolil neviditelné pastelky. Studenti mu pomáhali   definicemi startupu, inkubátoru nebo se zamýšleli nad tím, jak by měl vypadat ideální zakladatel rizikového investičního fondu. „Má vizi a disciplínu.“ „Nechybí mu zkušenosti ani peníze.“ „Měl by mít kamaráda, který do toho s ním půjde.“ „Měl by být schopen hledat alternativní řešení, aby to nedělal jen kvůli penězům,“ zněly odpovědi studentů.


Na závěr dobrovolník Tomáš studentům doporučil, co je dobré mít v životopise. Kromě jazyků tam podle něj patří i záliba v počítačových hrách nebo sledování trendů na sociálních sítích. Nechyběly tipy na knížky a filmy ze světa startupů nebo rady na investice.

 


To je docela zajímavý den ve škole, nemyslíte? Pozvěte ve školním roce 2022/2023 do vyučování dobrovolníky Dne pro školu a zpestřete den sobě i svým studentům. Možná to některým z nich pomůže v rozhodování o vlastní budoucnosti.