Dobrovolníci Dne pro školu se poprvé společně setkali

Ve čtvrtek 16. června se uskutečnilo historicky první Setkání dobrovolníků Dne pro školu v prostorách Hyb4City v areálu pražského Kampusu Hybernská. Téměř tři desítky účastníků mezi sebou sdílely své zážitky a zkušenosti se Dnem pro školu. Jak to celé probíhalo se můžete podívat ve fotoreportáži Filipa Jandourka.

Mezi zúčastněnými byli nejen dobrovolníci, ale také zástupci týmu Dne pro školu, kteří stáli za jeho zrodem. Úvodního slova se ujala Lucie Ellingerová z Nadace České spořitelny. Představila celý tým, který se na Dni pro školu podílí, a seznámila dobrovolníky s důležitými milníky, jichž Den pro školu za 8 měsíců svého pilotního fungování dosáhl.  

František a Linda z Q Designers vyprávěli o tom, jak program budovali.

Povídání o vzniku a vývoji programu uzavřel Karel Valo z Nadace České spořitelny.

Zcela spontánně si mezi sebou všichni zúčastnění začali předávat mikrofon a sdílet své zážitky se Dnem pro školu.

Podělili se o ně zkušení dobrovolníci, jako jsou Jan Delong, „tvář Dne pro školu“ Tomáš Cironis, Lída Charvátová nebo náš matador Pavel Matějíček. Ten má za sebou už 11 Dní pro školu a během svého posledního naplnil dokonce školní jídelnu!

Adam Blecha hovořil o tom, jak na svých Dnech pro školu dětem přibližuje nejen tvorbu podnikatelského plánu, ale také problematiku rodinného rozpočtu. Robert Zappe zase poukázal na důležitost duševní hygieny pro dospívající studenty.

Promluvili i dobrovolníci, kteří za sebou zatím mají jeden či dva Dny pro školu, nebo tací, které jejich premiéra teprve čeká.

Slovo dostaly také dámy za Začni učit!, které se ve Dni pro školu starají o komunitu dobrovolníků a učitelů. Kateřina Kociánová dobrovolníky zná skrze písmenka - má totiž mimo jiné na starosti tvorbu jejich webových medailonků. Petra Yakubov dobrovolníky zase pozná po hlase. Při organizaci Dní pro školu si s nimi totiž pravidelně telefonuje.

Zajímavou prezentaci o Inovační laboratoři Univerzity Karlovy si na závěr připravila Veronika Heissingerová, která dobrovolníky pozvala na několik zajímavých akcí k rozvíjení jejich dovedností při práci se studenty.

Sdílení zážitků s kolujícím mikrofonem nakonec trvalo téměř hodinu a půl, ale neskončilo ani po jeho odložení.

Pokračovalo totiž i po zahájení volné zábavy s chutným občerstvením od místní kavárny.  A ačkoliv jsme konec setkání plánovali na 20:00, podvečer plný zábavy a zajímavých tipů utekl jako voda a prostory jsme opouštěli až kolem deváté večerní.  

Děkujeme všem za účast, sdílení zážitků a za inspiraci. Setkání bylo první a zcela jistě ne poslední.

Chcete se také stát součástí komunity dobrovolníků Dne pro školu, sdílet své zkušenosti ve školách a být při dalším setkání s námi? Přidejte se k nám!