Dny pro mediální gramotnost s APRA zahájili Dupák a Oukropec

Spolupráce s Asociací public relations (APRA) za účelem podpory mediální gramotnosti na školách je v plném proudu. Do Dne pro školu se díky ní zapojilo už 17 odborníků na média. Učitelé experty se zájmem oslovují a v tomto týdnu proběhly první Dny pro školu hned se dvěma z nich. 

Právník Jan Dupák z Transparency International se v pondělí na pražské Škole mezinárodních a veřejných vztahů věnoval tématu korupce a nezávislosti médií. Studenty seznámil s prací protikorupční nevládní organizace a vysvětlil jim, jaké typy korupce se ve světě vyskytují. Věnoval se i současným kauzám z českého prostředí, o nichž studenti slyšeli z médií. Jeho přednáška byla interaktivní, což se u středoškoláků setkalo s velkým úspěchem. V jejím průběhu dával studentům tematické otázky, na něž odpovídali prostřednictvím svých mobilních telefonů. Pro vítěze, který zodpověděl nejvíce otázek správně a včas, měl připravenou i malou odměnu. 

Expert na výzkum dezinformací Jindřich Oukropec vyrazil v úterý na besedu se studenty OA Dušní. Studenty seznámil se základy problematiky a probral s nimi témata ekonomických a politických dezinformací v médiích.  

Další Dny pro školu naživo i online s mediálními experty se průběžně potvrzují. V těchto dnech navíc s ředitelem agentury Havas PR Michalem Vlasákem a dalšími odborníky z APRA připravujeme k tématu studijní materiály, které budou následně ke stažení pro učitele či rodiče i na našem webu. 

Školní rok pomalu končí. Pokud chcete do června stihnout uspořádat Den pro školu s odborníkem na média nebo z jiného oboru, neváhejte s oslovením! V online databázi si jednoduše vyberete podle požadovaného oboru nebo okresu.

Těm, kteří zvažují, zda se zapojit jako dobrovolníci, Jan Dupák během svého Dne pro školu vzkázal: „Určitě se toho nemusí bát, je to jednoznačně příjemný zážitek. Studenti jsou publikum, které se rádo dozvídá nové věci…  Ať se projektu daří a je Dní pro školu co nejvíce!” Zní to lákavě? Zapojte se jednoduše zde.